پول مهم‌ترین معیار انتخاب رشته تخصصی در شاخه‌های پزشکی

تاریخ درج خبر : 1395/8/17
تعداد بازدیدها : 1067
 پول، بازار کار و سختی مهم‌ترین اولویت‌های انتخاب رشته تخصصی در میان جامعه پزشکی هستند.
 رادیولوژی، ژنتیک و ارتودنسی پرطرفدار‌ترین رشته‌های تخصصی پزشکی

دکتر محمدحسین پورکاظمی، رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره انتخاب رشته تخصصی در مقاطع پزشکی، گفت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های داوطلبان برای انتخاب رشته‌های پزشکی، بازار کار مناسب است.

وی ادامه داد: پول و سختی رشته از دیگر عوامل تاثیر گذار در انتخاب رشته هستند به این معنا که رشته‌ای که درآمد بیشتر و سختی شغل کمتری داشته باشد، از طرفدار بیشتری برخوردار هستند، برای مثال رشته اورژانس در مقایسه با دستیاری هسته‌ای، به دلیل کشیک‌های طولانی مدت کمتر انتخاب می‌شود.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به شناخت ناکافی داوطلبان درباره رشته‌های جدید گفت: برخی رشته‌ها مثل رشته پسماند نوین بوده و متاسفانه به دلیل ناآگاهی حتی در تکمیل ظرفیت هم خالی می‌ماند.
به گفته پورکاظمی رشته رادیولوژی پرطرفدار‌ترین رشته تخصصی پزشکی بوده و پس از آن ژنتیک و ارتودنسی در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

وی از هجوم داوطلبان کنکور به سمت رشته‌های تجربی و پزشکی خبرداد و افزود: سال گذشته از بین ۴۸۰ هزار شرکت کننده کنکور تجربی که حتی از مجموع رشته‌های ریاضی و انسانی هم بیشتر بود، حدود ۱۰هزار و ۶۰۰ نفر در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی و غیره پذیرفته شدند.

تاریخ درج : 

تعداد بازدیدها : 1067
 

دیدگاه کاربران


نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :