ری‌لیف، راه‌حل تمام محدودیت‌های ساکشن دندان‌پزشکی

تاریخ درج خبر : 1396/2/12
تعداد بازدیدها : 813
نشستن روی یونیت دندان‌پزشکی و درد تزریق و صدای مته، تجربه‌های دوست‌داشتنی برای بیماران به شمار نمی‌‌آیند، اما استفاده از ساکشن‌های دندان‌پزشکی، از آن دسته تجربیاتی است که احتمالاً برای هیچ دندان‌پزشک، بیمار و دستیاری خوشایند نباشد. چراکه این ساکشن‌ها مانع دید کامل دندان‌پزشک می‌شوند و در بیمار احساس ناراحتی به وجود می‌آورند. گاهی هم از جای خود حرکت می‌کنند و بنابراین باعث می‌شوند دندان‌پزشک مدام وقتش را برای درست کردن آن‌ها تلف کند یا هنگام کار کردن قدرت مانور کمتری داشته باشد.

ایده خلاقانه یک دستیار دندان‌پزشکی تمامی این مشکلات و محدودیت‌ها را حل کرده است. این دستیار ساکشنی ساخته است که ثابت بر سر جای خود می‌ایستد و بیمار و دندان پزشک مجبور نیستند مدام برای قرار دادنش در جای مناسب با آن درگیر باشند. به همین دلیل، نام آم را ساکشن هندزفری گذاشته‌اند که شاید در وهله اول، تصویر ساکشنی بدون رابط و شلنگ را در ذهن افراد ایجاد کند!

ReLeafmsh.jpg.scale.LARGEاین ساکشن که ری‌لیف (ReLeaf)، نام دارد شامل یک شلنگ کوتاه ساکشن است که با مکنده اولتراسونیک با قابلیت مکش بالا کار می‌کند. کیت این ساکشن، حاوی یک برگ سبز منعطف پلیمری، یک رابط و یک شلنگ است که به راحتی می‌توان آن‌ها را اسمبل کرد.

ساکشن به یک دستگاه مکنده با قابلیت مکش بالا (HVE) متصل است و یک رابط، برگ را به تیوب متصل می‌کند. از جمله ویژ‌گی‌های این اجزاء می‌توان به تجزیه پذیر بودن برگ مصنوعی که جنس آن از BPA که پلیمری مورد تائید سازمان غذا و داروی آمریکا است اشاره کرد. همچنین، تیوپی که به وسیله رابط به این برگ متصل است، قابلیت ضدعفونی کردن دارد و می‌توان آن در اتوکلاو قرار داد.

هاری ریس، طراح این ساکشن یک دستیار دندان‌پزشک است که گویی این ساکشن‌ها، خیلی آزارش داده‌اند، چرا که بعد از یک تصادف که او را تا دم مرگ برده است، به خانه آمده و شب و روز، شروع به طراحی کرده تا بالاخره ساکشنی بسازد که از جای خود تکان نخورد! گویی هاری با خود عهد کرده بوده که پیش از مرگش، این مشکل را حل کند.
او به dentistryiq می‌گوید: «من می‌خواستم چیزی بسازم که نامش بعد از مرگم باقی بماند. کار کردن به عنوان یک دستیار دندان‌پزشک، به من فرصت داده است تا ناکارآمدی‌ها و موانع و مشکلات همیشگی که حین کار پیش می‌آید را بشناسم و سعی کنم با دستگاه‌های ابداعی خودم، آن‌ها را برطرف کنم.»
استفاده از ری‌لیف، باعث می‌شود بیمار و دندان‌پزشک، هر دو احساس راحتی بیشتری کنند. چرا که بیماران، می‌گویند قرار گرفتن این برگ منعطف در دهانشان مانند بزاق‌کش‌های قدیمی آزاردهنده نیست؛ در ضمن در جای بهتری قرار می‌گیرد و مرتب این احساس را ندارند که باید با دهان خود مانع از افتادن آن بشوند. علاوه بر این، این برگ به زبان یا دهانشان گیر نمی‌کند و راحت‌تر می‌توانند حین کار با دندان‌پزشک خود حرف بزنند. ویژگی خوشنود کننده ری‌لیف برای دندان‌پزشکان هم این است که این برگ، به موازات دیواره دهان بیمار، سر جای خود ثابت می‌ایستد و دیگر مزاحم دید آن‌ها نمی‌شود و همچنین مجبور نیستند حین کارشان مدام با ساکشن درگیر باشد و به همین دلیل در وقتشان صرفه‌جویی می‌شود.

تاریخ درج : 

تعداد بازدیدها : 813
 

دیدگاه کاربران


نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :