افتتاح دومین خط تولید وارنیش فلوراید در ایران

تاریخ درج خبر : 1396/10/17
تعداد بازدیدها : 475
خط تولید وارنیش فلوراید شهرستان تویسرکان به همت شرکت الوند شیمى تویسرکان و با حضور مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکى وزارت بهداشت و نماینده مردم تویسرکان در مجلس افتتاح شد.

دکتر رضا مسائلى، مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکى وزارت بهداشت با اشاره به صدور پروانه ساخت این کارخانه توسط وزارت بهداشت و توزیع محصولات وارنیش فلوراید آن گفت: این کارخانه با کیفیت مطلوب و استانداردهاى بالا تولید را شروع کرده است.

وى افزود: این کارخانه دومین تولید کننده کشور در حوزه محصولات پیشگیرى از پوسیدگى دندان است. در حال حاضر برنامه‌هاى خوبى براى پیشگیرى از پوسیدگى دندان داریم و هفت میلیون دانش آموز سالانه دو بار و به مدت دو سال به صورت رایگان درمان وارنیش فلوراید را دریافت می‌کنند.

مشاور وزیر بهداشت با اشاره به این‌که این محصول باید تولیدات خود را با فرهنگ‌سازى به میان مردم ببرد، گفت: سرمایه گذارى توسط طرف کره‌اى انجام شده است و ما با استفاده از این موقعیت باید براى بازارهاى بین‌المللى نیز برنامه‌ریزى کنیم.

وى ادامه داد: کشورهاى منطقه و آسیاى مرکزى از کشورهاى هدف ما هستند و تولیدات ما باید به این کشور‌ها راه پیدا کنند.

در این افتتاحیه محمد مهدى مفتح، نماینده مردم تویسرکان در مجلس نیز افتتاح چنین کارخانه‌هایى را راهى در راستاى پیشرفت شهرستان دانست و گفت: سرمایه‌گذارى در این گونه مراکز مى‌تواند به گسترش شرایط کار در شهرستان کمک کند.

در حال حاضر این محصول با همکارى کشور کره و تحت لیسانس این کشور تولید مى‌شود که باعث ایجاد ٣۵ نفر اشتغال براى جوانان این استان شده است.

تاریخ درج : 

تعداد بازدیدها : 475
 

دیدگاه کاربران


نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :